Actueel GP nieuws
Home » Geen categorie » Beelden en medailles Turnweekend 2018 in Sportcentrum Leek
Beelden en medailles Turnweekend 2018 in Sportcentrum Leek
Foto © Ruben Wiersma

Beelden en medailles Turnweekend 2018 in Sportcentrum Leek

LEEK – Op zaterdag 26 en zondag 27 mei 2018 organiseerde JTV Leek een wedstrijdweekend in Sportcentrum Leek met landelijke finales en kwalificatiewedstrijden voor diverse divisies uit het herenturnen. Team GymPOWER ging een kijkje nemen en Ruben Wiersma maakte bijgaande fotoreportage die de strijd op de turnvloer in beeld brengt: ‘Bloed, zweet en tranen’! 

Opvallend was dat de medailles van dit landelijke turnweekend verdeeld werden over ruim 31 sportclubs uit alle richtingen en hoeken van Nederland. Het medailleklassement wordt aangevoerd door vijf clubs met hooguit twee keer goud en maximaal vier medailles, van de andere clubs hebben 24 één medaille c.q. beker mee naar huis genomen voor in de prijzenkast. Dat is een wel heel breed spectrum en mooi perspectief wat betreft het herenturnen in Nederland, maar wellicht is het ook een ietwat vertekend beeld gezien de in totaal 52 afmeldingen voor deze wedstrijden.

Medailleklassement sportclubs

  1. RK DOS Kampen: 2x goud, 1x zilver, 1x brons (als sportclub totaal vier medailles);
  2. O&O Zwijndrecht: 2x goud, 1x brons (als sportclub totaal drie medailles);
  3. Levitas Wijk bij Duurstede, Topsport Noord Heerenveen (Turnteam Drenthe/Pegasus Lemmer): 2x goud (beide sportclubs totaal twee medailles);
  4. St Mauritius Volendam: 1x goud, 1x zilver, 2x brons (als sportclub totaal vier medailles);
  5. SV Pax Hoofddorp: 1x goud, 1x brons (als sportclub totaal twee medailles);
  6. Swentibold Sittard, Olympia Groningen, KDO Deurne, Margriet Didam, Exalto Sport Lunteren: 1x goud (elk van de vijf sportclubs totaal 1x medaille);
  7. DTV TOOS Waddinxveen, Turning Spirit Almere: 1x zilver, 1x brons (beide sportclubs totaal twee medailles);
  8. De Stânfries IJlst, ONI Gym ‘s-Gravenmoer, Turn4U Utrecht, Turnz Amsterdam Gymnastics, VSC Prins Hendrik Vught, Saturna Alkmaar, STHW/Devona Wateringen, VTV Vaals, FIT ’84 Amstelveen, TTL Langedijk, TSH Hardenberg: 1x zilver (elk van de elf sportclubs totaal een medaille);
  9. Fysion Nijverdal, Orion Putten, Hellas Tiel, GVG Geldermalsen, STTH Hollandscheveld, JTV Leek, CGS Stiens: 1x brons (elk van de zeven sportclubs totaal een medaille).

Bondskampioenshap Talentendivisie Benjamins (zaterdag wedstrijdronde 1: 30 deelnemers, geen afmeldingen)

  1. Dani Scheper (Topsport Noord/Turnteam Drenthe), 115,050 punten;
  2. Finn Vogels (Saturna Alkmaar), 104,050 punten;
  3. Jayden Chan (SV Pax Hoofddorp), 103,533 punten.

Bron: KNGU

Bondskampioenschap 1e Divisie Pupil (zaterdag wedstrijdronde 1: 22 deelnemers, 2 afmeldingen)

  1. Dani  Schreijnders (Swentibold Sittard), 104,950 punten;
  2. Christopher Jansen (STHW/Devona Wateringen), 99,350 punten;
  3. Jelle  Versluis (TOOS Waddinxveen), 98,400 punten.

Bron: KNGU

Bondskampioenschap 4e Divisie Instap (zaterdag wedstrijdronde 2: 29 deelnemers, 1 afmelding)

  1. Tim Regterschot (RK DOS Kampen), 111,467 punten;
  2. Gideon Lakot (Vaalser Turnvrienden), 109,900 punten;
  3. Bouke Mohrmann (GVG Geldermalsen), 109,300 punten.

Bron: KNGU

Bondskampioenschap 4e Divisie Instap (zaterdag wedstrijdronde 2: 30 deelnemers, 1 afmelding)

  1. Levi van Wijnbergen (Levitas Wijk bij Duurstede), 109,000 punten;
  2. Daniel van Cleef (FIT ’84 Amstelveen), 107,400 punten;
  3. Vigo van der Made (STTH Hollandscheveld), 106,400 punten.

Bron: KNGU

Bondskampioenschap 4e Divisie Jeugd (zaterdag wedstrijdronde 3: 30 deelnemers, geen afmelding)

  1. Emiel Nortier (Levitas Wijk bij Duurstede), 64,900 punten;
  2. Bas Insing (Turn Totaal Langedijk ), 63,350 punten;
  3. Rick Fitzgerald (JTV Leek), 62,800 punten.

Bron: KNGU

Bondskampioenschap 4e Divisie Junior 1 (zaterdag wedstrijdronde 3: 30 deelnemers, 1 afmelding)

  1. Sjoerd Krolis (Olympia Groningen), 65,400 punten;
  2. Marnix Pullen (TSH Hardenberg), 65,250 punten;
  3. Hette-Auke Kaastra (SGC Stiens), 64,400 punten.

Bron: KNGU

Bondskampioenschap 4e Divisie Junior 2 (zaterdag wedstrijdronde 4: 22 deelnemers, 3 afmeldingen)

  1. Mart Peeters (KDO Deurne), 64,750 punten;
  2. Hylke de Jong (De Stânfries IJlst), 64,400 punten;
  3. Wout Tjeerdsma (Fysion Nijverdal), 63,050 punten.

Bron: KNGU

Bondskampioenschap 4e Divisie Senior (zaterdag wedstrijdronde 4: 16 deelnemers, 7 afmeldingen)

  1. Sil Nijenhuis (Margriet Didam), 64,450 punten;
  2. Paul Hensen (ONI Gym ‘s-Gravenmoer), 62,800 punten;
  3. Barend Stoffer (Orion Putten), 62,400 punten.

Bron: KNGU

Kwalificatie 1e divisie Jeugd (zondag wedstrijdronde 1: 22 deelnemers, 3 afmeldingen)

  1. Stijn  Ronner (SV Pax Hoofddorp), 65,350 punten;
  2. Jorn Vos (RK DOS Kampen), 65,000 punten;
  3. Stefan Rein (St Mauritius Volendam), 64,600 punten.

Bron: KNGU

Kwalificatie 2e divisie Jeugd (zondag wedstrijdronde 1: 15 deelnemers, 2 afmeldingen)

  1. Yoran Rein (St Mauritius Volendam), 64,100 pungten;
  2. Steijn Verhorik (TOOS Waddinxveen), 63,500 punten;
  3. Rick van Heerewaarden (Hellas Tiel), 62,350 punten.

Bron: KNGU

Kwalificatie 1e divisie Junior 2 (zondag wedstrijdronde 1: 8 deelnemers, 3 afmeldingen)

  1. Wessel Loman (RK DOS Kampen), 65,750 punten;
  2. Abel  Brasse (Turn4U Utrecht), 64,400 punten;
  3. Dennis  Müller (Turning Spirit Almere), 63,250 punten.

Bron: KNGU

Kwalificatie 1e divisie Senior (zondag wedstrijdronde 2: 11 deelnemers, 13 afmeldingen)

  1. Thijs  Oosterling (O&O Zwijndrecht), 74,100 punten;
  2. Sander Bouwman (Turning Spirit Almere), 72,350 punten;
  3. Lars  Boerrigter (RK DOS Kampen), 72,100 punten.

Bron: KNGU

Kwalificatie 1e divisie Junior 1 (zondag wedstrijdronde 2: 17 deelnemers, 6 afmeldingen)

  1. Bram van Gemert (O&O Zwijndrecht), 68,400 punten;
  2. Bram van Zelst (St Mauritius Volendam), 67,700 punten;
  3. Dennis  Swinkels (O&O Zwijndrecht), 67,300 punten.

Bron: KNGU

Kwalificatie Eredivisie Jeugd (zondag wedstrijdronde 3: 6 deelnemers, 4 afmeldingen)

  1. Lucas van Koningsbruggen (Topsport Noord/Pegasus Lemmer), 69,267 punten;
  2. Daniel  Hasson (Turnz Amsterdam Gymnastics), 64,884 punten;.
  3. Syl   Loman (RK DOS Kampen), 64,067 punten.

Bron: KNGU

Kwalificatie Eredivisie Junior/Senior (zondag wedstrijdronde 3: 6 deelnemers, 6 afmeldingen)

  1. Pieter van Norel (Exalto Sport Lunteren), 69,483 punten;
  2. Miesjel van Rooij (Prins Hendrik Vught), 66,850 punten;
  3. Tim van Diepen (St Mauritius Volendam), 33,317 punten (drie toestellen).

Bron: KNGU

Bij de rubriek GymPOWER op locatie op deze website staat de aftervideo met de interviews en meer beelden van deze wedstrijd. Meer informatie, inclusief de complete uitslagen, is te vinden op de website van de KNGU.

Artikel © GymPOWER Sportmagazine | Tekst © Theresa Beijn  | Interviews, filmbeelden en aftervideo-edit © Casper Beijn | Foto inzet en verwerkt in aftervideos gemaakt door  fotograaf © Ruben Wiersma  onder persaccreditatie van © GymPOWER Sportmagazine